سیب سرخ!

 

تصاویری از تولید سیب سرخی در انگلستان که درونش هم سرخ است
و وجود نمونه محلی این سیب در روستای بکران شاهرودتولید سیبی در انگلستان که درونش هم سرخ است
یک سوئیسی در انگلیس پس از 20 سال تحقیقات موفق شد بدون استفاده از تکنیکهای مهندسی اصلاح ژنتیکی سیبی را ایجاد کند که علاوه بر پوسته درون آن نیز کاملا سرخ است.

به گزارش خبرگزاری مهر، در ظاهر به نظر می رسد که تنها یک سیب سرخ زیبا و اشتها آور باشد اما در حقیقت این سیب ویژه که Redlove نام دارد نه تنها دارای یک پوسته قرمز رنگ است بلکه درون آن نیز کاملا سرخ است.به علاوه این سیب نسبت به سیبهای معمولی از آنتی اکسیدانها و مواد غذایی غنی تری برخوردار است. بنابراین برای تهیه کیک سیب با این میوه جدید می توان یک کیک سرخ رنگ را تصور کرد که به نظر می رسد با آب تمشک سیاه مخلوط شده باشد.
در تفاوت با سایر سیبها، Redlove حتی در مجاورت هوا نیز سیاه نمی شود و به این ترتیب برای تهیه سالاد بسیار مطلوب است.
این سیب ثمره 20 سال مطالعات یک پرورش دهنده گیاهان در انگلیس به نام "مارکوس کوبرت" است که این سیب کاملا سرخ را از پیوند گونه های متمایز میوه ها و کاملا طبیعی به دست آورده است. در این سیب از تکنیکهای اصلاح ژنتیکی استفاده نشده است.
بسیاری از تولیدکنندگان میوه در اروپا شروع به کاشت اولین نمونه های Redlove برای عرضه تجاری کرده اند و انتظار می رود که این میوه ظرف چند سال آینده وارد بازار شود.

براساس گزارش دیلی میل، یک شرکت انگلیسی به نام "ساتنز" حق فروش نهالهای این سیب را به قیمت دانه ای 95/24 پوند (30 یورو) دراختیار دارد و تاکنون هزار و 500 سفارش از کشاورزان محلی دریافت کرده است.

خویشاوند ایرانی سیب درون سرخ پیدا شد

گروه فناوریهای نوین خبرگزاری مهر شنبه خبری را به نقل از یک منبع خارجی در خصوص تولید سیبی که درونش سرخ است منتشر کرد که در پی انتشار این خبر یکی از خوانندگان "مهر" از وجود سیبی مشابه در کشورمان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، بسیاری از رسانه های دنیا شنبه خبر از تولید سیبی دادند که علاوه بر پوسته، درون آن هم سرخ است.
گروه فناوریهای نوین خبرگزاری مهر نیز این خبر را به نقل از روزنامه دیلی میل منتشر کرد. پس از انتشار این خبر، یکی از خوانندگان "مهر" از مشهد تماس گرفت و خبر داد که در روستایی نزدیک به شهرستان شاهرود سیب مشابهی وجود دارد که به آن "سیب سرخ" می گویند.
این شهروند مشهدی که "رضا رضوی" نام دارد اطلاع داد که در روستایی در 70 کیلومتری شاهرود گونه ای سیب وجود دارد که از گروه سیبهای تابستانی و در اندازه سیب گلاب است. درون این سیب کاملا قرمز است و مزه ای ترش دارد و بیشتر برای تهیه خوراک از آن استفاده می شود. فصل برداشت این سیب یک ماه قبل بوده است.
به گفته این شهروند، به دلیل عدم رسیدگی مناسب، این گونه در حال انقراض است به طوری که این میوه تنها به مصرف داخلی روستای بکران می رسد./ 1 نظر / 33 بازدید
ابوالفضل محدثی

سلام. مرکباتمون با یه آفت یا بیماری عجیب مواجه شدن. خواهش میکنم با مراجعه به آدرس زیر و دیدن همه عکس ها ما رو در شناسایی و نحوه مبارزه با اون راهنمایی کنید. http://baghe86-pgu.blogfa.com/ http://baghe86-pgu.blogfa.com/post-221.aspx وبلاک شما رو به طور اتفاقی پیدا کردم. من هم عاشق گل و گیاه هستم. یه باغ داریم به نام باغ خلیج فارس. ممنون میشیم قدم رنجه بفرمایید و لحظاتی توی باغ ما قدم بزنید. اگه با تبادل لینک موافق بودید و مایل بودید یه نهال به نام وبلاگتون توی قسمت لینک های باغمون بکارید باعث افتخار ماست.